Firma Steico, która nie dawno uruchomiła zakład w Czarnej Wodzie, planuje kolejne inwestycje w Polsce. Tym razem w zakładzie w Czarnkowie.

Nowy zakład Steico w Czarnej Wodzie, na terenie Pomorskiej SSE, ruszył w lipcu tego roku. W grupie Steico znajdują się obecnie fabryki w Czarnkowie, Czarnej Wodzie oraz francuskim Casteljaloux.

-Cieszę się, że budowę nowej fabryki w Czarnej Wodzie udało się zamknąć w ciągu 12 miesięcy i już możemy zapewnić, co jeszcze rok temu wydawało się jedynie marzeniem, że jesteśmy gotowi wytwarzać dla Państwa ten niezwykle trwały i pożądany na rynku budowlanym materiał, jakim jest STEICO LVL. Mamy też kolejną, nowoczesną linię płyt pilśniowych, która powiększa nasze moce produkcyjne i możliwość szybkiej realizacji zamówień. – mówił Udo Schramek właściciel firmy Steico, podczas wrześniowej wycieczki po firmie.

To nie koniec planów inwestycyjnych firmy. Po intensywnej rozbudowie mocy w Czarnej Wodzie, przyjdzie czas na zwiększenie produkcji w Czarnkowie 9woj. wielkopolskie).

- Jest to konieczne z uwagi na dynamiczny wzrost zainteresowania naszymi ekologicznymi materiałami, spełniającymi wymogi energooszczędności stawiane nowoczesnemu budownictwu. Płyty pilśniowe izolacyjne produkowane są na dwóch liniach w Czarnej Wodze. W zakładzie w Czarnkowie produkujemy obecnie 140 000 ton płyt izolacyjnych wyprodukowanych w 100% z drewna, ale to wciąż za mało. – dodał Udo Schramek.