Kolejna firma rozpoczęła działalność w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Szwedzka firma Specma już planuje zwiększyć zatrudnienie. 

Specma to szwedzki koncern funkcjonujący na całym świecie. Firma jest liderem rynku w produkcji systemów i komponentów hydraulicznych. W Stargardzie zatrudnia 20 osób. Oddział zlokalizowany na terenie Stargardu zajmuje się produkcją rur i węży hydraulicznych oraz sprzedażą komponentów hydraulicznych.

Specma specjalizuje się w branży hydrauliki siłowej. Firma została założona w roku 1920 i działała w handlu, a w roku 1928 została przekształcona w firmę specjalizującą się w rozwiązaniach hydraulicznych. Posiada zakłady produkcyjne m.in. w Finlandii, Szwecji, USA, Brazylii, Chinach. Specma Polska zajmuje się produkcją wysoko wyspecjalizowanych rur, węży hydraulicznych oraz montażem układów hydraulicznych.

Od 2009 roku jej zakład działał w Goleniowie. Pod koniec zeszłego roku produkcja przeniesiona została do nowo wybudowanego zakładu w Stargardzie. Związane to było z bliskościąnajważniejszego partnera firmy - fińskim koncernem Corgotec, który działa na terenach przemysłowych w Kluczewie.

Obecnie Specma zatrudnia 20 pracowników. Na przełomie 2013/14 roku planowana jest już rozbudowa zakładu i zwiększenie zatrudnienia do ok. 50 osób.