Śląsk ruszył z promocją swoich terenów pod inwestycje. Projekt „Województwo Śląskie - tu się inwestuje" polega na promocji terenów inwestycyjnych zgłoszonych do IV edycji konkursu „Grunt na Medal", znajdujących się w województwie śląskim. 

- Dużo łatwiej - czy to w sporcie, czy w gospodarce - wspiąć się na szczyt, a dużo trudniej jest to miejsce lidera utrzymać. Po to, by to zrobić, trzeba się promować, trzeba pokazywać te atuty, które wyróżniają nas na tle konkurencji. To zachęcanie do inwestowania jest szczególnie ważne w czasie kryzysu, gdy ten rynek się kurczy. Gdy inwestorzy są kuszeni przez wszystkich, warto pokazać im, że dzięki temu, że mamy znakomitych mieszkańców, jesteśmy w stanie sprostać ich oczekiwaniom - powiedział podczas konferencji prasowej Arkadiusz Chęciński, członek zarządu województwa śląskiego.

Celem projektu jest utrzymanie wysokiej pozycji województwa śląskiego we wszelkich opracowaniach związanych z atrakcyjnością inwestycyjną regionu. Ma się też on przyczynić do przyciągnięcia nowych inwestorów. Zakłada się, iż w ciągu 5 lat od zakończenia projektu można spodziewać się większego napływu inwestycji do regionu oraz utrzymania wizerunku województwa śląskiego jako doskonałego miejsca do inwestowania.

Główne działania realizowane w ramach projektu: udział w targach inwestycyjnych z wykorzystaniem materiałów drukowanych (foldery), cyfrowych (CD, film promocyjny) i Internetu  udział w zagranicznych misjach gospodarczych (w Indiach, Francji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Chinach) oraz przeprowadzenie we wrześniu kampanii promocyjnej  o budżecie blisko 700 tys. zł. Z tego 100 tys. przeznaczono na produkcję spotu reklamowego, a 600 tys. na jego emisję w telewizji.

- Termin kampanii nie został wybrany przypadkowo, w okresie tym odbywać się w będzie Polsce szereg imprez gospodarczych oraz biznesowych z udziałem kilku tysięcy gości z Polski i z innych krajów świata, m.in. XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy, III Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, Property Forum w Warszawie - dodał Tomasz Stemplewski, dyrektor Wydziału Gospodarki, Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu marszałkowskiego Województwa Śląskiego.