28 grudnia Skanska Property Poland sprzedała kompleks biurowy Nordea House i Green Corner w centrum Warszawy dwóm funduszom nieruchomościowym RREEF za łączną kwotę 94,6 milionów euro.

Koniec grudnia był czasem zbiorów dla firmy Skanska. Pod koniec grudnia spółka sprzedała kompleks biurowy we Wrocławiu, o czym donosiliśmy wczoraj oraz kompleks biurowy w stolicy.

Warszawski kompleks składa się z dwóch budynków: Nordea House i Green Corner i został właśnie ukończony – pierwsi najemcy wprowadzili się w grudniu 2012 r. Kompleks ma łączną powierzchnię najmu 27 000 mkw. i jest zlokalizowany w intensywnie rozwijającej się dzielnicy Wola, w tzw. Central Business District. Już teraz obiekt ma świetny dostęp do komunikacji miejskiej, ale po oddaniu do użytku drugiej linii metra jego atrakcyjność jeszcze wzrośnie dzięki bliskości jednej z nowych stacji. Wyłącznym agentem w tej transakcji była firma Colliers International.

Kompleks jest obecnie wynajęty w 95 procentach. Jedną z największych umów – na 7 600 mkw. powierzchni biurowej - podpisano z Grupą Nordea, dlatego pierwszy z dwóch budynków zmienił ostatnio nazwę na Nordea House. Wśród pozostałych najemców Nordea House HOUSE są Grant Thornton i Jones Lang LaSalle Group Services. Drugi budynek został wynajęty w całości przez jedną z instytucji administracji centralnej. Za zarządzanie Nordea House HOUSE i Green Corner odpowiedzialna jest firma Jones Lang LaSalle.

- Sprzedaż niedawno oddanych do użytku budynków Nordea House i Green Corner, które tak szybko znalazły najemców, dowodzi jeszcze raz, że nasze zielone biurowce są postrzegane jako atrakcyjne miejsca pracy dla najemców, a zarazem znakomita inwestycja o trwałej wartości - powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.  

Składający się z dwóch biurowców kompleks uzyskał już precertyfikację środowiskową LEED na najwyższym, platynowym poziomie.

Skanska Property Poland jest obecnie w trakcie realizacji kolejnego projektu biurowego w Warszawie – Atrium 1 o powierzchni najmu 18 000 mkw., doskonale zlokalizowanego w samym sercu biznesowego centrum stolicy. Dzięki pionierskim rozwiązaniom środowiskowym, obejmującym geotermalny system chłodzenia i ogrzewania, Atrium 1 będzie najbardziej zielonym biurowcem w Europie Środkowo-Wschodniej.