W niezbędną infrastrukturę techniczną, ma wyposażyc teren Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej firma Skanska. Koszt inwestycji to 12,7 mln zł netto. 

W ramach realizacji Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej Skanska wybuduje niezbędne uzbrojenie terenu pod budowę dróg wewnętrznych, jak i przyszłych inwestycji. Zostaną wybudowane sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, elektroenergetyczna, teletechniczna i oświetlenie ulic, a następnie cały układ komunikacyjny wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Inwestycja jest realizowana w formule „zaprojektuj i zbuduj”, oznacza to, że Skanska wykona projekt budowlany i wykonawczy, uzyska  pozwolenie na budowę, a następnie wykona prace budowlane polegające na wyposażeniu Strefy w infrastrukturę techniczną.

- Działania rozpoczniemy od uzyskania stosownych uzgodnień i opracowania Projektu Budowlanego – mówi Witold Miśtak, menadżer projektu, Skanska. – Na jego podstawie uzyskamy pozwolenie na budowę i przystąpimy do prac budowlanych.Budowę infrastruktury Strefy Skanska wykona do końca września 2014 roku, po czym do połowy listopada 2014 uzyska pozwolenie na jej użytkowanie.

Skanska wykona wyposażanie blisko 60 hektarów Strefy w infrastrukturę techniczną.To nie jedyny tego typu projekt wykonywany obecnie przez Skanska. Od października 2010 roku także w systemie „zaprojektuj i wybuduj” firma realizuje Inwestycje wartą ponad 19 mln zł budowę Skawińskiego Obszaru Gospodarczego.

Strefa w Bochni powstaje przy współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Uruchomienie strefy jest dofinansowane ze środków europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zleceniodawcą inwestycji jest Urząd Miasta i Gminy Bochnia.