Sivantos, globalny gigant w branży aparatów słuchowych, otworzył w Komornikach pod Poznaniem swoje pierwsze w Europie centrum logistyczne: Europejskie Centrum Dystrybucji (EDC), w którym pracę znalazło już ponad 130 osób. Firma nadal prowadzi rekrutacje na stanowisko pracownik logistyki.

Koncern wynajął w tym celu dwie hale magazynowe i ponad 400 mkw. powierzchni biurowej. Każdego dnia z EDC w Komornikach wysyła się aż 2 tysiące paczek z zamówionymi aparatami słuchowymi, wkładkami usznymi czy akcesoriami.

Uruchomienie EDC jest kolejną wielkopolską inwestycją Sivantos. Dokładnie roku temu koncern przeniósł do Poznania całą swoją europejską produkcję aparatów słuchowych i wkładek usznych - centrum produkcyjne Sivantos (EMC) znajduje się w Poznaniu. Umieszczenie w Komornikach centrum logistycznego jest więc konsekwencją wyboru Poznania na strategiczne miejsce koncernu obsługujące, wszystkich kontrahentów z Europy. Koncern w obu poznańskich centrach: produkcyjnym i logistycznym zatrudnia 370 osób.

Magazyny EDC znajdują się w dwóch podpoznańskich halach liczących łącznie ponad 2500 metrów kwadratowych powierzchni. To stąd do Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji, Polski (a niebawem także do Niemiec i Włoch) wysyłane są każdego dnia aparaty słuchowe, również te wyprodukowanych w Poznaniu (warto przypomnieć, że właśnie w Poznaniu powstają najbardziej dyskretne, najmniejsze, mierzące kilkanaście milimetrów aparaty wewnątrzuszne dla klientów europejskich). Oprócz tego centrum logistyczne Sivantos zaopatruje wszystkich klientów z Europy m.in. w baterie, ładowarki, wkładki i wszystkie możliwe akcesoria do aparatów słuchowych.

- Dzięki centralizacji firma zyskuje możliwość lepszego i kompleksowego zarządzania procesami logistycznymi. Ekipa z Poznania utrzymuje obecnie ciągłość dostaw na całą Europę, przez co klienci otrzymują nasze produkty szybciej - mówi Gennaro Cerra, dyrektor operacyjny i członek zarządu Sivantos Polska. - Skupienie w Poznaniu zarówno produkcji, jak i logistyki koncernu to strzał w dziesiątkę zarówno z punktu widzenia biznesowego, jak i optymalizacji procesów. Stworzyliśmy tu europejskie serce koncernu. Dzięki temu z jednego miejsca możemy skutecznie zarządzać dużymi projektami oraz wdrażać kolejne kierunki bezpośredniej dystrybucji - dodaje Cerra.

Dla europejskich klientów Sivantos oznacza znaczne skrócenie czasu realizacji zamówienia i to bez względu na to, czy zamawiającym jest duży partner z siecią placówek czy właściciel jednego lub dwóch gabinetów protetycznych. Wszystkie wkładki uszne i wiele aparatów słuchowych tworzonych jest na zamówienie, ponieważ klient dostaje konkretny, zindywidualizowany, pasujący tylko do jego ucha produkt.