W poniedziałek, 1 października, w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Opolu otwarto zakład produkujący elementy automatyki przemysłowej firmy IFM Ecolink.

Fabryka zajmuje powierzchnie dwuhektarowej działki, zaś jej budowa zajęła pól roku. Fabrykę tworzy hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. m kw. oraz pomieszczenia badawcze, biurowe i socjalne zajmujące łącznie 1,1 tys. mkw.

IFM Ecolink będzie produkować czujniki i systemy sterowania używane w przemyśle. Jak zapowiedział członek zarządu Ecolink Andrzej Durdyń, zakład należący do niemieckiej firmy IFM Electronic planuje pod koniec roku zwiększyć zatrudnienie do ok. 300 osób.

Władze IFM Ecolink podpisały również z władzami miasta Opola list intencyjny w sprawie zakupu kolejnych 2 hektarów ziemi na terenie opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Działka ta przylega do terenu zajmowanego przez czynny już zakład.

IFM Ecolink należy do niemieckiego koncernu IFM Electronic, który w 70 krajach zatrudnia ok. 4,3 tys. pracowników, a w 2011 r. odnotował przychody w wysokości 570 mln euro. Koncern zajmuje się produkcją czujników i systemów sterowania, wykorzystywanych w optymalizacji procesów przemysłowych oraz czujników stosowanych w samochodowych systemach wspomagania parkowania. Koszt inwestycji wyniósł 40 mln zł.