Wraz z początkiem maja ruszyły prace nad kolejną częścią zespołu budynków biurowych Wrocławski Park Biznesu 2. Pierwszy etap dedykowany był głównie firmom z obszaru IT. 

- Rozpoczęliśmy budowę nowego budynku na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu 2. Będzie to zespół pięciokondygnacyjny, większy od istniejących budynków. Zakończenie prac planujemy na początek 2015 rok - czytamy w oświadczeniu dewelopera, firmy Devco.

Wrocławski Park Biznesu I powstał w 2001 roku i jest to jeden z nielicznych w tym regionie zespołów biurowych klasy A w niskiej, kameralnej zabudowie. Centrum oferuje 15 700 mkw. powierzchni biurowej oraz 500 mkw. powierzchni handlowo-usługowej w 12 niezależnych trzy-kondygnacyjnych budynkach otoczonych naziemnym parkingiem. Park gwarantuje atrakcyjną infrastrukturę dla firm z obszaru IT.

W ostatnim czasie WPB I zdobył nowego inwestora. Firma Colliers International reprezentowała firmę Redknee w wynajmie powierzchni biurowej. Redknee, jeden z głównych dostawców oprogramowania i rozwiązań telekomunikacyjnych na światowym rynku, wynajął prawie 3 300 mkw. powierzchni. Strategia Redknee zakłada dalszy rozwój działalności na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Afryce. Otwarcie biur w Warszawie i Wrocławiu jest częścią tej strategii.

- Dzięki sprawnej organizacji firmy Redknee oraz elastycznemu podejściu ze strony dewelopera, udało nam się pomyślnie sfinalizować transakcję w stosunkowo krótkim czasie - komentuje Daria Dudek, Manager Regionalny Colliers International we Wrocławiu.