Skanska zakończyła w Lubartowie prace przy budowie hali magazynowej wraz z infrastrukturą. Inwestorem jest firma Roto Frank, producent okien dachowych, schodów strychowych i okuć budowlanych. 

W zakres prac weszła budowa hali magazynowej oraz wiaty wraz z zadaszeniem przejazdu pomiędzy istniejącymi halami. Skanska wykonała także infrastrukturę techniczną, w tym rozbudowę chodników i zatoki przy zbiorniku wody pożarowej, a także zrealizowała instalacje zewnętrzne obejmujące kanalizację deszczową i sanitarną, a także inne elementy wyposażenia i zagospodarowania terenu oraz małej architektury.

Powierzchnia zabudowy hali magazynowej wynosi 2248 m kw., a powierzchnia zabudowy wiaty wraz z zadaszeniem 941 m kw. W obiekcie będą magazynowane gotowe wyroby wytwarzane przez Roto Frank.

- W trakcie realizacji największym wyzwaniem dla naszego zespołu była ciągła presja czasu. Inwestycję, wraz z robotami dodatkowymi, udało nam się zakończyć przed terminem, skracając go o 25 proc. - mówi Paweł Malinowski, kierownik budowy, Skanska.

Firma Roto Frank została założona w 1935 roku w Niemczech. Obecnie zatrudnia blisko 3800 pracowników w spółkach produkcyjnych i dystrybucyjnych na niemal wszystkich kontynentach, osiągając przychody ponad 600 mln euro rocznie. Roto jest liderem technologii budowlanych i jednym z najważniejszych na świecie producentów okien dachowych, schodów strychowych, okuć do okien i drzwi balkonowych oraz zamków i zawiasów do drzwi wejściowych. Firma specjalizuje się również w przetwarzaniu energii słonecznej. W Polsce Roto Frank ma nowoczesną fabrykę okien dachowych w Lubartowie, dającą zatrudnienie ponad 450 osobom.