W związku z powołaniem przez Rolls-Royce i Hispano-Suiza (Safran) spółki Aero Gearbox International, w Polsce powstanie zakład produkcji układów przeniesienia napędu (ADT) dla wszystkich silników samolotów cywilnych, które będą produkowane przez firmę Rolls-Royce.

Oferta Aero Gearbox International obejmie produkty dla pełnej gamy samolotów cywilnych, od odrzutowców dyspozycyjnych po komercyjne samoloty szerokokadłubowe. Układy przeniesienia napędu, czasami określane jako skrzynie napędu, są kluczowym elementem silnika z napędem turbinowym umożliwiającym wykorzystanie jego mocy do napędzania takich systemów i urządzeń jak pompy paliwowe i hydrauliczne czy też generatory prądu.

Budowa nowego zakładu produkcyjnego rozpocznie się pod koniec 2015 roku na Podkarpaciu. Zatrudnienie znajdzie w nim początkowo około 110 osób, rozpoczęcie pierwszych dostaw jest spodziewane w 2017 r.

Zakład będzie korzystał z doświadczenia fabryki Hispano-Suiza Polska, która znajduje się w Sędziszowie Małopolskim. Projekt wspierany był przez PAIiIZ.