Z początkiem tygodnia, 1 października, na terenie fabryki Rockwool w lubuskich Cigacicach nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową linie produkcyjną. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 100 mln zł. Zatrudnienie zarówno przy produkcji, jak i w innych działach firmy znajdzie ok. 100 osób.

W Cigacicach powstanie nowa linia produkcyjna sufitów akustycznych ze skalnej wełny mineralnej Rockfon. Inwestycja ruszyła z początkiem września, a jej ukończenie przewiduje się w czerwcu 2013 roku. Nowa linia ma być jedną z najnowocześniejszych na świecie w Grupie Rockwool.

Rockwool Polska jest jednym z największych pracodawców na terenie województwa lubuskiego. W Cigacicach zatrudnionych jest ponad 700 osób. Co więcej, Rockwool na bieżąco współpracuje z szeregiem lokalnych firm, wspomagając przy tym rozwój gospodarczy regionu.

- Lubuskie to dobre miejsce do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Jednym z naszych priorytetów jest wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarce. Funkcjonowanie stabilnych przedsiębiorstw stanowi podstawę rozwoju gospodarczego i ekonomicznego województwa lubuskiego - powiedziała marszałek Elżbieta Polak.

Nowa linia produkcyjna to kolejny silny impuls ekonomiczny. Jest odpowiedzią na wzmożony popyt na panele sufitowe nie tylko w krajach Unii Europejskiej, ale i w Rosji, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.

Inwestycja jest wyceniana na ok. 100 mln zł. Dzięki innowacyjnym technologiom ma zwiększyć wydajność produkcji i poprawić jej jakość. Ponieważ płyty sufitowe bazują na półproduktach ze skalnej wełny mineralnej, Rockfon będzie korzystał z wyrobów produkowanych w Cigacicach. Warto podkreślić, że inwestycja została zaprojektowana z uwzględnieniem najnowszych urządzeń i systemów ochrony środowiska, co nie jest bez znaczenia dla całego regionu.

Przewiduje się, że zatrudnienie zarówno przy produkcji, jak i w innych działach znajdzie ok. 100 osób.