Zarządzany przez KanAm Grund Group fundusz Leading Cities Invest przejął warszawski biurowiec Renaissance Building z rąk funduszu zarządzanego przez GLL Real Estate Partners (GLL), członka grupy Macquarie Group. To pierwsza tego typu transakcja w Polsce dokonana przez kupującego. Sprzedającemu doradzały firmy CBRE i Dentons.

Budynek Renaissance znajduje się w jednej z najbardziej atrakcyjnych stołecznych lokalizacji – na placu Zbawiciela, przy skrzyżowaniu ulic Mokotowskiej i Marszałkowskiej. Obiekt o łącznej powierzchni 5 250 mkw. dysponuje przestrzenią biurową klasy A, strefą handlową oraz parkingiem podziemnym.

Historia obiektu jest bardzo długa, sięga bowiem 1902 roku. W 2006 roku Renaissance Building został przebudowany i zaadaptowany jako biurowiec. Budynek przeszedł też gruntowny remont przeprowadzony przez GLL w 2017 roku. Obecnie oferuje najwyższej jakości i funkcjonalności pomieszczenia biurowe, czego potwierdzeniem jest przyznany certyfikat BREEAM na poziomie A. Powierzchnia biurowa Renaissance Building jest aktualnie w pełni wynajmowana przez Viacom Media Networks, jedną z największych marek z branży medialnej.

GLL zarządza globalnymi aktywami o łącznej wartości około 7,5 mld EUR i działa w Europie Środkowej i Wschodniej od 2004 roku, gdzie obecnie zarządza ponad 1,75 mld EUR nieruchomości komercyjnych. Sprzedawcy przy transakcji doradzały firmy CBRE oraz Dentons.

Leading Cities Invest to znany w Europie fundusz posiadający w portfolio 22 nieruchomości, który  zainwestował już w 16 lokalizacjach w Niemczech, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i w Polsce. Portfel nieruchomości funduszu wyróżnia się dywersyfikacją – począwszy od biur, obiektów przemysłowych, logistycznych, handlu detalicznego, gastronomii po hotelarskie, gabinety lekarskie, placówki medyczne oraz obiekty rekreacyjne. Wszystkie inwestycje są aktualnie w 100% wynajęte.