Rank Progress zawarł umowę sprzedaży gruntu inwestycyjnego w Mielcu. Wartość umowy to 15,5 mln PLN netto za grunt o powierzchni 2,87 ha.

Nabywcą działki jest „LEROY - MERLIN INWESTYCJE”.  Teren, który odsprzedaje giełdowy deweloper sąsiaduje, z będącą w budowie, Galerią Aviator. Na gruncie tym Rank Progress miał realizować drugi etap inwestycji, tzn. pawilon marketu budowlanego wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Sprzedaż działki oznacza, że spółka nie będzie odpowiedzialna za stworzenie planowanego obiektu.

– Po przeprowadzeniu szeregu analiz uznaliśmy, że w tej chwili korzystniejsze biznesowo będzie dla nas odsprzedanie terenu, niż przeznaczenie go pod przyszłą rozbudowę projektu  – tłumaczy Jan Mroczka, prezes Rank Progress.  

Zgodnie z sygnowaną dziś umową płatność za działkę będzie uregulowana w transzach: 5 mln zł zostanie uregulowane do 14 grudnia, a reszta po spełnieniu się warunków zapisanych w umowie, w szczególności dotyczących uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę.