8 lipca przedstawiciele Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji, spółki zarządzającej Poznańskim Parkiem Technologiczno-Przemysłowym (PPTP) oraz Generalnego Wykonawcy firmy Warbud S.A. podpisali w Poznaniu umowę na wykonanie Segmentu "B" Parku, czyli kolejnego nowoczesnego biurowca klasy "A".  Budowa jest pierwszą w Europie publiczna inwestycją, która powstaje dzięki unijnej inicjatywie JESSICA. 

W ten sposób rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy PPTP. Inwestycja w 75 proc. zostanie sfinansowana w ramach pożyczki z Inicjatywy JESSICA (18,5 mln PLN) oraz przy 25 proc. wkładzie własnym spółki. Planowany termin zakończenie budowy i oddanie obiektu do użytku to IV kw. 2014 r.

Segment "B",  to drugi z trzech zaplanowanych na tym terenie nowoczesnych biurowców klasy "A", wyposażony w rozbudowaną infrastrukturę teleinformatyczną oraz systemy bezpieczeństwa i monitoringu. Powstaje w południowej części Poznania, obok już istniejącego Segmentu "A", przy ul. 28 czerwca 1956 r., nr. 406.

Budynek, którego budowę inicjuje umowa, to nowoczesny 7 kondygnacyjny biurowiec o powierzchni  użytkowej 5 564 mkw. z parkingiem podziemnym na 25 miejsc. Na każdym z czterech pięter najmujący będą mieli do dyspozycji 865 mkw. powierzchni biurowej. Na parterze będzie to 750 mkw., a na piętrze piątym - 589 mkw. Segment "B" zakłada możliwość aranżacji biurowej jako powierzchnie typu "open space" lub oddzielne studia   (w zależności od indywidualnych potrzeb najemców). Na ostatniej kondygnacji w jej zachodniej części, planowany jest taras rekreacyjny dostępny dla wszystkich użytkowników budynku.

W ramach PPTP powstają trzy, powiązane ze sobą, strefy: biurowa, inkubacyjna i przemysłowo-produkcyjna.  Do dyspozycji najemców w pierwszej kolejności zostały oddane powierzchnie biurowe w zrewitalizowanych budynkach oraz nowoczesny budynek "A" o powierzchni 6974 mkw.

W kolejnych latach powstanie jeszcze budynek "C" o powierzchni ponad 5 tys. mkw. Pełne wykorzystanie potencjału Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego będzie możliwe po zagospodarowaniu całej powierzchni terenów przeznaczonych pod działalność Parku oraz po utworzeniu strefy inwestycyjnej w nowej lokalizacji.

Pierwszy etap PPTP został otworzony jesienią ubiegłego roku.