Colliers International wygrał przetarg na zarządzanie dwoma centrami biznesowymi Poznania – Okrąglakiem i Kwadraciakiem. 

Budynek biurowy Okrąglak to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów Poznania. Położony w centralnej części miasta – przy skrzyżowaniu ulic Mielżyńskiego i 27 Grudnia, gwarantuje najemcom doskonały dojazd. Okrąglak oferuje 7 000 mkw. powierzchni GLA, z czego 820 mkw. to powierzchnia handlowa, podczas gdy powierzchnia biurowa obejmuje 6 000 mkw.

Okrąglak to  dziewięciopiętrowy budynek, kształtem przypominający walec. Swoim wyglądem odzwierciedla tradycje modernizmu. Został zaprojektowany przez Marka Leykam’a. Od początku istnienia (otwarty w 1955) wzbudzał liczne kontrowersje, wyróżniając się na tle typowo socjalistycznej zabudowy poznańskiego centrum. W 2005 roku Okraglak został uhonorowany nagrodą Złotego Quadro w kategorii „Najlepszy poznański budynek półwiecza 1955-2005”.

Kwadraciak, usytuowany w najbliższym sąsiedztwie Okrąglaka, oferuje 930 mkw. powierzchni GLA, w tym 100 mkw. powierzchni handlowej oraz 750 mkw. powierzchni biurowej. Kwadraciak jest połączony z Okrąglakiem nadziemną kładką.
Obydwa budynki należą do firmy Immobel i po gruntownej modernizacji zostały oddane do użytku we wrześniu 2012. Okrąglak i Kwadraciak oferują powierzchnie klasy A.

- Dział Zarządzania Nieruchomościami Colliers International dynamicznie się rozwija, nie tylko w Polsce. W regionie Europy Środkowej i Wschodniej zarządzamy ponad 1 milionem mkw. powierzchni nieruchomości komercyjnych, a liczba ta sukcesywnie rośnie. – komentuje Marzena Ciurzyńska, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w Colliers International.