Powstaje kolejny projekt produkcyjno-magazynowym na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest nim budowa fabryki komponentów hydraulicznych firmy Voss Fluid o powierzchni ponad 10 tys. m kw. Inwestycja jest realizowana w formule BTO. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Panattoni Europe.

Inwestycja o powierzchni 10 555 m kw. powstaje na 3,2-hektarowej działce, w Nowej Wsi Legnickiej, na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Realizacja obiektu przewiduje przyszłą ekspansję fabryki. Obecnie hala produkcyjna zajmie ok 7700 m kw., i zostanie dostosowana do montażu instalacji technologicznych firmy, w tym sprężonego powietrza czy zasilania energetycznego maszyn. Ponadto w hali zwiększone będzie natężenie oświetlenia LED aż do 500 lux. Ze względu na planowany montaż regałów automatycznych w części magazynowej o powierzchni 1500 m kw., Panattoni Europe zadba o odpowiednie parametry posadzki – nośność, gładkość i grubość. Część socjalno-biurowa zajmie ok. 1200 m kw., dzięki czemu zatrudnienie w nowej fabryce znajdzie docelowo aż 150 osób.

Najnowsza realizacja Panattoni Europe dla Voss Fluid, to pierwsza inwestycja koncernu w Polsce, zaś kolejna dla całej grupy. Fabryka powstanie w sąsiedztwie działającej już od blisko 15 lat spółki-siostry przedsiębiorstwa – firmy Voss Automotive, która jest ważnym i stale rozwijającym się inwestorem w regionie.

– Bardzo dobre doświadczenie Grupy Voss w prowadzeniu działalności produkcyjnej w Polsce sprawiło, że zdecydowaliśmy się na wybudowanie zakładu produkcyjnego w bliskim sąsiedztwie naszej spółki siostry. – Polska, a zwłaszcza Dolny Śląsk, posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą o szerokich horyzontach oraz infrastrukturę ekonomiczną, która jest idealna dla naszej firmy, zwłaszcza wsparcia głównej działalności w Niemczech. Dlatego w pierwszym etapie funkcjonowania fabryki, planujemy zatrudnić 100 osób, – komentuje Jarosław Bień Dyrektor Zarządzający/Członek Zarządu Voss Fluid