Na początku grudnia br. odbędą się pierwsze przetargi na sprzedaż działek inwestycyjnych na terenach Powiatu Ostrowskiego, które znajdują się w Przygodzicach.

Powiat Ostrowski jest w posiadaniu ponad 100 hektarów trenów inwestycyjnych. W ramach pozyskanego w 2014 r. z Urzędu Marszałkowskiego ok. miliona złotych możliwe było wykonanie projektów technicznych w tym m.in. analizy geologicznej gruntów, planowanych przebiegów dróg dla tego obszaru. Co równie istotne, dostawcy gazu oraz energii energetycznej przewidują już w sowich planach możliwość zwiększonej dostawy poszczególnych mediów w przypadku zapotrzebowania konkretnego inwestora. Rada Przygodzic przyjęła także plan zagospodarowania przestrzennego. Te podjęte działania pozwalają potencjalnemu inwestorowi skrócić procedury związane z rozpoczęciem budowy znacznie ponad rok.

- Dobre położenie, uchwalone plany oraz fakt, że grunty znajdują się w rękach jednego właściciela decydują o atrakcyjności naszych terenów i są przedmiotem analizowania przez różne firmy. Zainteresowanie w równym stopniu dotyczy zarówno małych firm, które chcą się rozwijać właśnie na naszych terenach, jak i dużych partnerów poszukujących miejsca pod swoje kluczowe inwestycje. Bez względu na wielkość każdego traktujemy po partnersku – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Odpowiedzią właśnie na konkretne zapotrzebowanie przedsiębiorców jest wystawienie w pierwszej kolejności na sprzedaż czterech mniejszych działek o powierzchni od 0,9 do ok. 2,5 ha.