Pomorska SSE wydała nowe zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy.

11 kwietnia zezwolenie otrzymała firma Meblik sp. z o. o. działająca na terenie Podstrefy Chojnice.

Firma zajmuje się produkowaniem mebli w oparciu o własną technologię. W związku z pozyskaniem nowych, technologicznie wymagających kontraktów oraz uruchamianiem nowego zakładu produkcyjnego zainwestuje co najmniej 5.000.000,00 zł w nabycie nowych maszyn i urządzeń oraz zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu. Inwestycja utworzy co najmniej 5 nowych miejsc pracy na terenie PSSE.

19 kwietnia zezwolenie otrzymała firma Flavourtec w Podstrefie Gdańsk. Inwestor jest jednym z liczących się europejskich producentów płynów do e-papierosów, które trafiają na większość rynków europejskich pod marką Flavourtec albo markami prywatnymi odbiorców.

Spółka zainwestuje co najmniej 4.500.000,00 zł, planuje wybudowanie drugiego zakładu produkcyjnego oraz doposażenie obecnego. Inwestycja utworzy co najmniej 5 nowych miejsc pracy na terenie PSSE.

21 kwietnia zezwolenie na prowadzenie działalności w PSSE otrzymał Alexander Johansson Poland. Przedsiębiorstwo działające pod nazwą Johansson Alexander Poland zajmuje się produkcją aerozoli technicznych.

W ramach projektu inwestycyjnego planuje ono utworzenie, na terenie Podstrefy Żarnowiec, nowego zakładu składającego się z hali produkcyjnej, magazynu oraz pomieszczeń socjalnych. Koszt inwestycji szacowany jest na około 500.000,00 zł, a w jej wyniku zostaną utworzone co najmniej 3 nowe miejsca pracy na terenie PSSE.