Już ósme zezwolenie wydanej w Pomorskiej SSE. W Sopocie zezwolenie na rozpoczęcie działalności w strefie odebrał prezes zarządu METTEC sp. z o.o. S.K.

METTEC spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  Spółka Komandytowa z siedzibą w Tczewie zamierza wybudować w strefie halę produkcyjną z zapleczem biurowym, w której rozpocznie produkcję komponentów przemysłowych w technologii obróbki wiórowej metali. Obiekt powstanie na działce o powierzchny 1,2 ha w Tczewie Rokitkach.  Firma planuje inwestycje w dziedzinie obróbki skrawaniem poprzez zakup najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu osiągnie światowy poziom nowoczesności. Oferta produkcyjna firmy  METTEC skierowana jest  do różnych gałęzi przemysłu.

Realizacja projektu w Pomorskiej SSE związana jest z poniesieniem nakładów w wysokości ponad 3 mln zł oraz utworzeniem na terenie strefy co najmniej 4 nowych miejsc pracy. Zakończenie inwestycji nastąpi do 31 grudnia 2019 r. Od początku roku 2015 Pomorska SSE wydała łącznie 8 zezwoleń na działalność gospodarczą w Strefie.