W ramach zarządzania Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną w 2016 roku PARR we współpracy z samorządami pozyskała łącznie 11 projektów inwestycyjnych. Przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje rzędu 85 mln zł i zatrudnienie 640 osób, z czego 160 to nowe miejsca pracy.

- Zauważalny jest wzrost poziomu inwestycji w porównaniu z rokiem ubiegłym, w którym pozyskaliśmy 8 projektów inwestycyjnych o wartości 54 mln złotych i utworzeniu 85 nowych miejsc pracy – mówi Mirosław Kamiński, Prezes Zarządu PARR S.A. - Wartym podkreślenia jest również fakt, że wszystkie tegoroczne projekty inwestycyjne stanowią polskie małe i średnie przedsiębiorstwa. Inwestycje będą realizowane w kilku podstrefach – dodaje Prezes Kamiński.

Nadal rozwija się Podstrefa „Redzikowo”, gdzie realizację nowych projektów zapowiedziały firmy: LAMINOPOL Sp. z o.o. (przetwórstwo tworzyw sztucznych) oraz JAS-FBG S.A. (usługi transportowe i magazynowe). Swój zakład produkcyjny rozbuduje także BRANQ Sp. z o.o. (przetwórstwo tworzyw sztucznych). Inwestycję planuje także Fabryka TURAS Sp. z o.o. (branża metalowa), która operuje w Podstrefie Słupsk-Włynkówko. Przedsiębiorcy w powiecie słupskim zainwestują łącznie 25 mln złotych i zatrudnią 200 osób (w tym 70 to nowe miejsca pracy).

W Koszalinie kolejny projekt inwestycyjny zrealizuje Fabryka Flag LINEA Milena Trojanowska (produkcja flag i banerów). Z kolei nowi przedsiębiorcy to: VISIO S.C. (produkcja wycieraczek samochodowych) oraz SILVER PROJECT Robert Madajczyk (tunning samochodowy). Koszalińscy inwestorzy zadeklarowali blisko 19 mln złotych wydatków inwestycyjnych i zatrudnienie 160 osób (w tym 20 to nowe miejsca pracy).

Rok 2016 zamyka 140-te zezwolenie na prowadzenie działalności w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (licząc od początku działalności strefy). Otrzymała je firma ALU-SYSTEM Piotr Kałużny z Lęborka.

W tym roku Słupska Strefa poszerzyła się o nowe tereny inwestycyjne w Płaszewku w Gminie Słupsk. To atrakcyjny obszar o powierzchni 7,8 hektarów, położony wzdłuż obwodnicy Słupska przy trasie S6, potocznie nazywanej „nadmorskim szlakiem inwestycyjnym”. Teren jest uzbrojony i przygotowany dla inwestorów.

Słupska SSE funkcjonuje od 1997 roku i obejmuje swym zasięgiem 910 hektarów gruntów pod inwestycje przemysłowe i usługowe, zlokalizowane w 18 podstrefach inwestycyjnych w dwóch województwach: pomorskim i zachodniopomorskim. Obecnie w strefie działalność prowadzi 60 firm, które dotychczas zainwestowały 1,6 mld złotych i zatrudniają blisko 6000 osób. W strukturze inwestorów prym wiodą polskie MŚP, które stanowią 80%.