Kosztem 30 milionów złotych SPLAST  wybuduje w podstrefie Krosno Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC nową wytwórnię wyrobów z tworzyw sztucznych.

21 lutego zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu wydał spółce zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie. SPLAST planuje zakup działki o pow. 5 ha, wybudowanie na niej nowej hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem biurowo-socjalnym, wyposażenie nowych obiektów w niezbędną infrastrukturę oraz zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, AGD, elektronicznego oraz sprzętu do utrzymania czystości. Realizacja inwestycji umożliwi spółce również wprowadzenie na rynek nowych produktów,  m.in. mebli z tworzyw sztucznych posiadających aktywność fotokatalityczną i antybakteryjną.

W nowej wytwórni zatrudnienie znajdzie 40 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2016 r.

SPLAST to firma rodzinna, od 1998 roku zajmująca się produkcją detali z tworzyw sztucznych dla klientów z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej oraz budowlanej. Spółka jest największym polskim i czołowym europejskim producentem profesjonalnego sprzętu do utrzymywania czystości, który znajduje zastosowanie w sprzątaniu biur, hoteli, szpitali, szkół, zakładów przemysłowych itp.