Wkrótce ruszą prace na terenie budowy Galerii Handlowej w Pile. Rank Progress SA, inwestor centrum handlowego, wyłonił generalnego wykonawcę projektu. Została nim firma Erbud. Wartość umowy to 58,4 mln zł netto. 

Generalnym wykonawcą Galerii Handlowej w Pile została firma Erbud SA. Rozpoczęcie prac zaplanowano na 16 września. Zgodnie z umową, generalny wykonawca zrealizuje całość prac budowlanych, włączając w to budowę wewnętrznego układu drogowego i parkingu.

– Galeria Handlowa w Pile to druga inwestycja, z którą startujemy w tym roku. Obiekt będzie atrakcyjny pod względem wizualnym, jest również bardzo dobrze zlokalizowany – przy zbiegu głównych ulic miasta i blisko dworca PKP – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress SA.

Inwestycja Rank Progress będzie zlokalizowana w centrum miasta, przy ulicach Zygmunta Starego i 14 Lutego, w pobliżu Dworca PKP Piła Główna. W jednopiętrowej Galerii Piła powierzchnia najmu wyniesie 23,8 tys. mkw. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 34 500 mkw. Przy obiekcie powstanie również parking  z ponad 800 miejscami postojowymi. Obecnie finalizowany jest proces komercjalizacji centrum handlowego. Galeria jest wynajęta już w ponad 90 proc. Otwarcie obiektu planowane jest na III kwartał 2014 roku.