Realizacja pierwszego etapu wielofunkcyjnego kompleksu Gdynia Waterfront, który powstaje pomiędzy wieżowcem Sea Towers a Skwerem Kościuszki na nadbrzeżu Basenu Prezydenta w Gdyni, została zakończona. Oddany do użytku na początku czerwca zespół dwóch budynków o funkcji biurowo-hotelowej dostarczył 20 000 mkw. z planowanych 90 000 mkw. powierzchni najmu. Budynek biurowy przeznaczony jest na siedzibę banku PKO BP, zaś czterogwiazdkowy hotel funkcjonuje pod marką Marriott Courtyard.

Budynek biurowy ma 11 kondygnacji i jest o dwa piętra wyższy od hotelu. Marriott Courtyard, którego operatorem jest firma Scandinavian Hospitality Management, został otwarty na początku czerwca. Hotel nastawiony jest głównie na gości biznesowych, którzy mają do dyspozycji 200 pokoi i centrum konferencyjne z dziewięcioma salami, z których największa może pomieścić 470 osób. Goście mogą także korzystać z siłowni oraz baru i restauracji zlokalizowanych na parterze.

W podziemiach kompleksu znajduje się wspólna dla obu budynków jednokondygnacyjna hala garażowa na 120 miejsc parkingowych, wyposażona również w szatnie i prysznice dla rowerzystów.

Budynki kompleksu Gdynia Waterfront kryją nowoczesnych technologii kontrolowanych przez dwa systemy inteligencji budynkowej: KNX (system integrujący sterowanie i nadzór urządzeń) oraz BMS (system zarządzania budyniem). Na uwagę zasługuje fakt, że system klimatyzacji oparty na belkach chłodzących wykorzystuje wodę morską do chłodzenia, zaś zamontowane w budynkach windy posiadają napęd z funkcją zwrotu energii. Technologia „Clean Drive” zmniejsza wykorzystanie energii o około 30 proc, a odzyskana przez napędy dźwigów moc jest bezpośrednio przesyłana do sieci elektrycznej zasilającej budynki.