27 sierpnia oficjalnie opublikowano rozporządzenie w sprawie specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Na jego mocy rząd wydłużył funkcjonowanie sse w naszym kraju do 2026 roku. Minister gospodarki Janusz Piechociński uważa, że to początek pozytywnych zmian w strefach. Jedna z nich? Szybsze rozpatrywanie wniosków o rozszerzenie stref. 

- Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych lat podwoi się liczba podstref w Polsce. Chcemy, żeby powstawały one głównie w mniejszych miejscowościach z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach - mówił Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki podczas spotkania 28 sierpnia z przedstawicielami stref.

Wicepremier uzupełni również, że w przeciągu kilku lat, przy racjonalnym zarządzaniu, polska gospodarka jest w stanie wyprzedzić gospodarkę włoską.

Janusz Piechociński obiecał także, że wnioski o rozszerzenie granic stref będą sprawniej rozpatrywane. Na razie rząd wydał zgodę na rozszerzenie Mieleckiej i Słupickiej SSE, jednak na rozszerzenie czeka 12 pozostałych SSE.