Od 27 lutego lubelski oddział spółki PEAKES przeniósł się do kompleksu magazynowego Agram.

PEKAES wynajął 1 300 mkw. powierzchni magazynowej i 200 mkw. biur. Terminal przy ul. Turystycznej 11 w Lublinie dysponuje 11 bramami, z których 8 przeznaczonych jest dla samochodów dystrybucyjnych, a 3 pod obsługę linii. Wykorzystanie dużej liczby bram poprawi skuteczność doręczeń przez skrócenie czasu załadunku na samochody dystrybucyjne. Hale o wysokości 6 metrów pozwolą niebawem dołączyć lubelskiemu oddziałowi do grona innych lokalizacji PEKAES, w których świadczone są usługi logistyki kontraktowej.

- Przenosiny do kompleksu magazynowego to otwarcie nowego etapu w rozwoju spółki na wschodzie kraju. Przed niespełna ośmiu laty PEKAES rozpoczynał w 180 mkw. magazynu. Dziś - w Agram - dysponujemy ponad 9-krotnie większą powierzchnią, dzięki której będziemy świadczyć kompleksowe usługi logistyczne - mówi Piotr Wojnarowicz, dyrektor logistyki PEKAES SA.

W ramach rozwoju segmentu logistyki kontraktowej, do końca pierwszego kwartału 2012 r. spółka prowadzić będzie prace nad wdrożeniem najnowszej na rynku wersji systemu informatycznego wspomagającego usługi logistyczne QGUAR 5.5. Rozwiązanie to dostępne będzie także w lubelskim magazynie przy Turystycznej 11.

To już kolejna przeprowadzka firmy. PEAKES wynajął również magazyn o pow. ponad 4 tys. mkw. na Dolnym Śląsku oraz 3 tys. mkw. w Gdańsku.

PEKAES - polski operator logistyczny o europejskim zasięgu, spółka sektora TSL od 2004 r. notowana na GPW. Oferta PEKAES obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Spółka dysponuje jedną z trzech najefektywniejszych sieci terminali dystrybucyjnych w kraju. PEKAES jest znaną marką na rynku polskim i międzynarodowym, jest także jedną z najstarszych firm transportowych w Polsce.

Wśród akcjonariuszy spółki znajduje się m.in. Kulczyk Holding S.A. oraz wiodące fundusze inwestycyjne i instytucje finansowe, takie jak Bank Gospodarstwa Krajowego czy ING OFE.