Produkująca części samochodowe Faurecia od marca będzie mogła korzystać z nowego zakładu na terenie Legnickiej SSE. Panattoni Europe kończy budowę zakładu o pow. ponad 13 tys. mkw. 

Faurecia, jeden z największych międzynarodowych producentów przemysłu motoryzacyjnego, po raz drugi wybrał Panattoni Europe jako partnera do realizacji nowej fabryki. Inwestycja powstaje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie Faurecia dysponuje już jednym, własnym zakładem produkcyjnym.

Powstający obecnie obiekt liczy łącznie 13 600 mkw. , z czego na około 12 000 mkw.  powierzchni produkcyjno-magazynowej wytwarzane i składowane będą  dekoracyjne elementy wykończeniowe wnętrza samochodowego. Pomieszczenia socjalno-biurowe rozplanowano na 1 600 mkw . Prace nad budynkiem przebiegają zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie planowane jest na marzec 2013 r.

Po zakończeniu inwestycji Faurecia korzystać będzie  łącznie z ponad 30 000 mkw.  nowoczesnej powierzchni przemysłowej, zrealizowanych we współpracy z Panattoni Europe w dwóch obiektach. Poza budynkiem powstającym w Legnicy, w 2011 roku Panattoni Europe zrealizował na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gorzowie Wielkopolskim dla Faurecii inwestycję liczącą 17 600 mkw.  powierzchni magazynowo-produkcyjnej. W obu lokalizacjach istnieje możliwość rozbudowy obiektów o 100 proc. powierzchni.

- Faurecia w Polsce zatrudnia ponad 6 tysięcy osób. Mamy w chwili obecnej 9 działających zakładów produkcyjnych, jedno centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Scentralizowaną Księgowość na Europę Środkową. Wybór firmy Panattoni poprzedzony był badaniem rynku i negocjacjami z innymi dostawcami. Panattoni zaproponowało najlepsze warunki, najlepsze terminy i najbardziej elastyczną współpracę. Realizacja inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim przebiegła terminowo, w bardzo dobrej atmosferze współpracy, bardzo profesjonalnie. Na tyle dobrze, że podjęliśmy decyzję aby grupie Panattoni powierzyć budowę naszego nowego zakładu w Legnicy - powiedział Artur Zieleń, dyrektor operacyjny na Północną Europę, Faurecia.

Faurecia jest drugą firmą, która została klientem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dzięki Panattoni Europe. Deweloper realizuje na jej terenie inwestycję typu brownfield, która polega na dostosowaniu istniejącego budynku na potrzeby nowego najemcy, liczącą 30 000 mkw.  dla koncernu Lear Corporation.