Panattoni Europe rusza z budową parku magazynowego w Sosnowcu. To pierwsza inwestycja dewelopera w tym mieście. Docelowa powierzchnia Panattoni Park Sosnowiec wyniesie 90 000 mkw. i obejmie cztery budynki. W pierwszej fazie projektu powstanie 21 900 mkw.

Górny Śląsk to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rejonów Polski i przyciągający klientów zainteresowanych powierzchnią magazynową. W związku z tym Panattoni Europe zdecydowało się poszerzyć ofertę swoich magazynów w regionie zlokalizowanych do tej pory w Bielsku-Białej, Czeladzi, Gliwicach i Mysłowicach o kolejne miasto - tym razem Sosnowiec. W nowym parku wybudowane zostaną cztery budynki o łącznej powierzchni 90 000 mkw. Obecnie startuje budowa pierwszego z nich, liczącego 21 900 mkw. Teren pod inwestycję został zakupiony od CTL Maczki Bór.

Panattoni Park Sosnowiec zlokalizowany jest w pobliżu Euroterminala Sławków łączącego Europę, Rosję i Chiny, Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach oraz autostrady A4, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S1, co sprzyja inwestycjom międzynarodowym. Wielkość Aglomeracji Śląskiej liczącej 4,5 miliona mieszkańców oraz niewielka odległość do centrum Sosnowca (8 km), Katowic (9 km) i Krakowa (80 km) jest z kolei atutem dla firm obsługujących rynek lokalny.

Aktualnie Panattoni Europe realizuje ponad 300 000 mkw. nowej powierzchni magazynowej w Polsce, w  tym dwa obiekty dla firmy Amazon w Poznaniu i pod Wrocławiem. Od początku roku deweloper oddał do użytku ok. 100 000 mkw. powierzchni w ramach projektów dedykowanych dla takich firm jak  Castorama Polska (50 000 mkw.) czy Polaris (33 600 mkw.). Natomiast liczba podpisanych umów najmu za pierwszy i drugi kwartał 2014 roku wyniosła aż 169 246 mkw.