Przedsiębiorcy mogą już korzystać z oferty nowego magazynu Omegi Pilzno, mieszczącego się w obrębie Panattoni Park Rzeszów w Jasionce. Do wynajęcia przygotowane zostało aż 24 tys. m2 powierzchni magazynowych. Jest to największy moduł magazynowy w okolicy, w jednej bryle.

Idąc za ciosem, po otwarciu w poprzednich latach magazynów w Podgrodziu i Mokrzcu w ramach Podkarpackiego Parku Logistycznego, Grupa Omega Pilzno, jeden z liderów branży TSL w Polsce, postanowiła rozbudować swoją ofertę logistyczną o nowe powierzchnie magazynowe - tym razem blisko stolicy Podkarpacia. Niezaprzeczalnym ich atutem jest świetna lokalizacja, w pobliżu autostrady A4, lotniska oraz specjalnej strefy ekonomicznej.

Nowy magazyn klasy A w Jasionce został w pełni dostosowany do potrzeb i oczekiwań najemców z różnych branż. Powierzchnia magazynowa wynajmowana jest jako hotel paletowy wraz z pełną obsługą logistyczną, obejmującą m.in.: transport, dystrybucję, co-packing, cross-docking, VAS (przepakowywanie, metkowanie, etykietowanie).

Obiekt jest w stanie pomieścić niemal 40 tys. ton różnych towarów, na 50 tys. palet. Ze wszystkich doków załadunkowych jednocześnie może korzystać nawet 60 samochodów ciężarowych.

Funkcjonalny i przemyślany jest również układ magazynu.

- Ze względu na jego rozmiar i przelotowe, dwustronne usytuowanie doków, może pełnić funkcję zarówno magazynu buforowego, jak i cross-dockowego – tłumaczy Paweł Skotniczny, dyrektor Podkarpackiego Parku Logistycznego.

Powstanie magazynu dało także możliwość stworzenia nowych miejsc pracy. Zatrudnienie otrzymało tutaj już kilkanaście osób, a docelowo w magazynie OMEGI Pilzno w Jasionce pracę znajdzie kilkadziesiąt osób.