Rank Progress SA, inwestor Pogodnego Centrum w Oleśnicy, wyłonił generalnego wykonawcę projektu. Została nim firma Erbud. Już wkrótce ruszą prace na placu budowy. 
Budowa centrum handlowego w Oleśnicy rozpoczyna rozpisany na kilka lat projekt, zakładający realizację małoformatowych centrów handlowych w miastach liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców.
– Pogodne Centrum w Oleśnicy jest już w 100 proc. skomercjalizowane. Znajdą się w nim: supermarket spożywczy, market RTV/AGD, sieciowa drogeria, salon z wyposażeniem domu, butiki odzieżowe i punkty usługowe – mówi Łukasz Gruszczyński, Dyrektor Marketingu Rank Progress SA.
Obiekt będzie miał 7700 mkw. powierzchni najmu. Przewidziano również parking na 250 miejsc. Centrum ma zostać otwarte w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Planowane przez Rank Progress minicentra łączyć będą w sobie funkcje retail parku z galerią handlową, uwzględniając potrzeby mniejszych najemców. Powierzchnia handlowa, w zależności od lokalizacji, wynosić będzie 6-15 tys. mkw.
Przekazanie placu pod budowę firmie Erbud  nastąpi w pierwszej dekadzie czerwca. Rozpoczęcie prac zaplanowano na połowę miesiąca.