Firma Dywanpol, zajmująca się sprzedażą artykułów dywanowych, wybuduje w Nysie zakład usługowo-handlowy. Będzie tam centrum logistyczne na Europę, a także sprzedaż detaliczna dywanów.

Na terenie budowy prowadzone są prace ziemne. Hala o powierzchni 4 000 mkw. powstanie najprawdopodobniej w lutym 2015 r. W związku z inwestycją w Nysie firma Dywanopol planuje także zatrudnić nowych pracowników.

- Za wcześnie mówić, jakie będzie zapotrzebowanie, ale ludzie do pracy będą nam potrzebni – mówi właściciel firmy Dywanpol Arkadiusz Aleksiewicz.

Inwestor zdecydował się na lokalizację inwestycji w Nysie m.in. z uwagi na położenie geograficzne miasta oraz bliskość arterii komunikacyjnych.

-  Jest też nowa droga w pobliżu naszego terenu i planowana wkrótce budowa obwodnicy Nysy. Jest dobry klimat do inwestowania – podkreśla właściciel firmy Dywanopol Polska.

Firma Dywanpol zakupiła od gminy działkę o powierzchni 1,8 ha po zakończeniu robót drogowych przy ul. Krasińskiego ułatwiającej dostęp do terenów inwestycyjnych.