Firma Electropoli Galwanotechnika z Bielska Białej jest kolejnym inwestorem który wybuduje fabrykę w nowosolskiej podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W sąsiedztwie Alumetalu, powstanie zakład, który za około 12 miesięcy zatrudni od 100 do 120 osób, a za 2 do 3 lat planuje nawet podwoić to zatrudnienie i rozbudować zakład. Firma w większości będzie zatrudniać osoby na stanowisko operatora linii lakierniczej, jednak dopiero po serii szkoleń. Zakład który powstanie w Nowej Soli będzie miał najnowocześniejszą linię technologiczną, w pełni zautomatyzowaną oraz energooszczędną. Wartość inwestycji nowosolskiej to 50 milionów złotych.

Electropoli-Galwanotechnika zajmuje się wykonywaniem powłok ochronnych i dekoracyjnych oraz lakierowaniem wielowarstwowym. Wykonuje powłoki zarówno na detalach ze stali jak i odlewanych, odkuwanych, aluminiowych i ze stopów lekkich oraz detalach stanowiących po montażu kombinację kilku materiałów. Oferują także usuwanie wszelkich powłok z detali lub zawiesi nowoczesną i bezpieczną metodą termiczną w złożu fluidalnym.