Nowym inwestorem który podjął współpracę z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną jest spółka WEGA Polska. Firma związana z przetwórstwem tworzyw sztucznych otrzymała zezwolenie na działalność w podstrefie Środa Śląska.

– W nowym miejscu nasz nowy inwestor ma zamiar wybudować halę produkcyjną oraz zatrudnić co najmniej 17 nowych pracowników do końca 2020 roku – potwierdził Witold Lech Idczak, prezes LSSE.

Prezesem spółki Wega Polska oraz dyrektorem naczelnym spółki „matki” czyli Wegaplast jest Marco Ponzellini.Wega Polska sp. z o.o. to przedsiębiorstwo które powstało w czerwcu 2013 roku i którego prawie 90% udziału posiada włoska spółka Wegaplast S.A. Wegaplast jako firma w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych funkcjonuje na rynku od roku 1952.

W planach przedsiębiorcy jest wybudowanie na nowym terenie hali produkcyjnej o powierzchni 4300m². Lokalizacja nowej inwestycji ma umożliwić dobudowanie w przyszłości segmentu o podobnej powierzchni.Nowy inwestor posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2008. Jest to podstawy wymóg stawianym przez wielu przedsiębiorców i klientów strategicznych.