ARP S.A. wydała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

W podrzeszowskiej podstrefie swoją działalność zamierza rozwijać nowy inwestor - firma NAJLEPSZEFOTO.PL Piotr Leszczyński.

Przedsiębiorca istnieje na rynku poligraficznym od sześciu lat i prowadzi działalność głównie z wykorzystaniem platformy e-commerce dla klientów - internetowego serwisu „www.najlepszefoto.pl”. Firma tworzy produkty poligraficzne, które klient samodzielnie dopasowuje do swoich potrzeb. W ofercie firmy znajdują się personalizowane produkty takie jak: fotoalbumy, fotoksiążki, fotokalendarze, odbitki, wydruki foto, opakowania na fotoksiążki i fotoalbumy oraz akcesoria CD i DVD. Jej usługi są popularne nie tylko w kraju, ale i zagranicą m.in.: w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

W ramach nowego projektu inwestycyjnego przedsiębiorca zamierza zakupić urządzenia niezbędne do wytwarzania wysokiej jakości fotoproduktów, które podniosą jakość obrazowania. W konsekwencji firma zwiększy zakres oferowanego asortymentu o fotoalbumy drukowane na niestandardowych podłożach oraz albumy typu leyflat (innowacyjna technologia produkcji, opracowana w toku realizowanych prac badawczo-rozwojowych).

Przedsiębiorca deklaruje poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 5 mln zł oraz zatrudnienie 15 nowych pracowników.

Z kolei drugi z inwestorów GARO Polska funkcjonuje na terenie mieleckiej strefy od marca 2012 r. Spółka zajmuje się produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego m.in. części do produkcji paneli oraz tablic licznikowych rozdzielnic, rozłączników, mediaboxów, a także okablowania do stacji ogrzewania samochodów oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych.

W ramach nowej inwestycji w szczecińskiej podstrefie firma wybuduje halę produkcyjno-magazynową, gdzie będzie wytwarzać m.in. o rozdzielnice sterownicze i siłowe, systemy zarządzania i sterowania energią w budynkach typu KNX, sprzęt oświetleniowy czy instalacyjny.

Szacowany na ponad 8 mln zł projekt pozwoli na utworzenie 10 nowych miejsc pracy.