W Grudziądzu, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) rozpocznie działalność producent mebli z Brodnicy – firma Sits Industry sp. z o.o.

W dniu 3 marca br. zezwolenie na prowadzenie działalności w Strefie z rąk Wiceprezesa Zarządu PSSE sp. z o.o. Andrzeja Marszka odebrał  Marcin Pikuła – Dyrektor Finansowy  Sits Industry sp. z o.o.

SITS to firma, która od ponad dwudziestu lat zdobywa rynki i zbiera doświadczenie w projektowaniu i produkcji mebli tapicerowanych. W fabryce produkowanych jest rocznie 700 000 sof i foteli. Rodzima tradycja meblarska w połączeniu ze szwedzkim stylem i wzornictwem, składają się na sukces mebli SITS na rynkach międzynarodowych.

Projekt inwestycyjny, który realizowany będzie na obszarze ok 13 ha w Podstrefie w Grudziądzu zakłada budowę nowego zakładu produkcji  mebli tapicerowanych. Wybudowana zostanie i wyposażona w niezbędne linie technologiczne, maszyny i urządzenia, nowa hala, w której produkowane będą meble tapicerowane. Spółka planuje również postawienie nowoczesnego magazynu wysokiego składowania, który zabezpieczy potrzeby magazynowe zakładu.

Przedsięwzięcie będzie kosztować blisko 60 mln zł, a po jego zakończeniu w zakładzie znajdzie pracę co najmniej 520 osób. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 grudnia 2022 r.