Czterech nowych inwestorów kupiło działki na terenie Katowickiej strefyi i będzie realizować projekty inwestycyjne o łącznej wartości ponad 90 milionów złotych.

W najbliższych tygodniach oczekiwane jest rozstrzygnięcie kolejnych pięciu postępowań. Docelowo, w 2017 roku strefa planuje wydać zezwolenia dla 25 inwestycji o łącznej wartości przekraczającej miliard złotych.

Działkę w Ujeździe kupił niemiecki producent systemów magazynowych, Bito Technika Magazynowa. Wybuduje tam zakład i zatrudni 14 pracowników. Wartość inwestycji wynosi 47 mln zł.

Belgijski Pomarez, również nabył teren inwestycyjny, aby w Bytomiu produkować drzwi i okna. Projekt wiąże się z zatrudnieniem 8 osób i kosztuje 39 mln zł.

Polska firma PMS4i działająca w sektorze tworzyw sztucznych będzie realizować projekt o wartości 3,7 mln zł na nowej działce w Częstochowie.

Producent książek, gier i zabaw edukacyjnych Promatek zainwestował w Skorkach 2,5 mln złotych i utworzy siedem nowych miejsc pracy.

Równocześnie z wydawaniem nowych zezwoleń strefa intensywnie uzbraja w media tereny, które zostały do niej przyłączone w ostatnich dniach 2016 roku.

W wyniku zmiany granic KSSE powiększyła się łącznie o 269 hektarów, z czego 241 ha to grunty publiczne. Reszta należy do Skarbu Państwa i jest użytkowana przez działające tam przedsiębiorstwa.