Niecały rok zajęła budowa nowej fabryki francuskiej firmy SOPEM na terenie Krakowskiej SSE.

Inwestycja SOPEM została zrealizowana w rekordowo szybkim tempie. W czerwcu 2013 roku rozpoczęła się budowa zakładu produkcyjnego, a już w grudniu rozpoczęto rekrutację pracowników. Obecnie przy projekcie pracuje 120 osób, ale docelowo firma zamierza zatrudnić nawet 900 ludzi.

– To świetny dzień na oficjalne otwarcie tego zakładu, ponieważ jutro Polska obchodzić będzie rocznicę wyborów 1989 roku. Równocześnie mija także 10 lat od momentu naszego wejścia do Unii Europejskiej – mówił Jerzy Miller, wojewoda małopolski, podczas uroczystego otwarcia zakładu firmy SOPEM w Niepołomicach.

Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego.

– Ta inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie zaistniał zarówno jeden, jak i drugi fakt . W 1989 roku marzyliśmy o tego typu projektach w naszym województwie. Dzisiejsze wydarzenie świadczy o tym, że spełniły się nasze i Wasze marzenia. Nasze - o wolnej Polsce i wolnym rynku oraz Wasze - o otwarciu nowych możliwości rozwijania biznesu – kontynuował Jerzy Miller.

– Dziękuję pracownikom Krakowskiego Parku Technologicznego za pomoc i ich profesjonalizm. Bardzo się cieszymy, że ostatecznie naszą inwestycję ulokowaliśmy właśnie w Małopolsce – mówił natomiast Jean Philippe Demael, dyrektor generalny Somfy.