2015 rok przyniósł do Trójmiasta nowy projekt inwestycyjny. Największy na świecie producent materiałów biurowych, firma Staples otworzy w Gdańsku Globalne Centrum Kompetencyjne. W pierwszym roku działalności inwestor planuje zatrudnić co najmniej 60 specjalistów z sektora IT.  Gdańskie biuro będzie ściśle współpracować z europejską siedzibą w Amsterdamie.

Centrum będzie początkowo zatrudniać między innymi specjalistów i konsultantów SAP, e-Commerce, Inżynierów telekomunikacji. Wspomniane działy będą odpowiedzialne za poprawę głównych procesów IT w firmie, dbać o ich jakość oraz wdrażać innowacyjne rozwiązania. Firma planuje wraz z rozwojem zwiększać zatrudnienie oraz tworzyć nowe działy.

- Gdańsk był naturalnym wyborem, jeśli chodzi o lokalizację naszego nowego Centrum, gdyż znajdziemy tu zarówno dobrze wykształconych absolwentów, jak i kadrę wyspecjalizowanych i doświadczonych pracowników. Nie mamy wątpliwości, że miejscowi pracownicy będą zadowoleni z możliwości, które oferuje Staples, przy pracy nad pan-europejskimi projektami w międzynarodowych zespołach - powiedział Piotr Kiszkis, dyrektor Staples Poland.

- Jest mi niezmiernie miło, że firma posiadająca międzynarodowe uznanie i  prestiż, wybrała Gdańsk, miejscem lokalizacji swojej nowej placówki.  Ta inwestycja dowodzi, że Gdańsk staje się silnym rozgrywającym w rankingu miejsc atrakcyjnych biznesowo w naszym kraju. Równie mocno cieszy fakt, że firma Staples nie wyklucza dalszego rozwoju polskiej siedziby - dodał Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

- Jesteśmy dumni, że Staples wybrało właśnie Gdańsk jako lokalizację dla Globalnego Centrum Kompetencji, które stworzy lokalnym pracownikom możliwość rozwoju oraz pracy w międzynarodowym środowisku biznesowy - skomentował Marcin Grzegory z  Invest in Pomerani.