W dniach 20-24 kwietnia 2015 roku, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w Słupsku zaprasza przedstawicieli sektora IT na misję do Finlandii. Firmy z Pomorza mogą ubiegać się o dofinansowanie udziału w wyjeździe.

Termin misji zbiega się z targami ICTexpo 2015 w Helsinkach, które uznawane są za największą imprezę branżową w Skandynawii. W programie wyjazdu planowane jest polsko – fińskie seminarium biznesowe połączone z networkinkiem, dla firm biorących udział w targach. Zorganizowane zostaną także rozmowy B2B z firmami fińskimi oraz wizyty studyjne do branżowych parków-naukowo technologicznych i klastrów. Przed misją zaplanowano warsztaty dla polskich przedsiębiorców z zasad współpracy z firmami z Finlandii.

Rok 2014 był rekordowy dla województwa pomorskiego pod względem liczby inwestycji z sektora IT. Swoją działalność ogłosiły wtedy SMT Software, PGS Software, Powel, Epam, Schibsted, Movo, z czego aż trzy to firmy z kapitałem skandynawskim. Termin zgłoszeń na misję do Finlandii upływa 20 lutego. Liczba miejsc z dofinansowanie jest ograniczona.