MarcPol, właściciel sieci sklepów spożywczych rusza z budową centrum handlowego w Nowym Dworze Mazowieckim - CH HIT.

Projekt zlokalizowany będzie przy skrzyżowaniu głównych dróg regionu (drogi krajowej - Gen. Thommee z drogą wojewódzką - ul.Warszawską). Ponadto przy obiekcie planowane jest w najbliższym czasie duże osiedle mieszkaniowe.

Powierzchnia najmu całego projektu to blisko 15 tys. mkw. W skład obiektu wejdzie jednopoziomowe Centrum Handlowe oraz Park Handlowy. Dodatkowym uzupełnieniem całości będą, powstające przy wjeździe do obiektu: restauracja znanej sieci typu Drive-Thru oraz markowa stacja paliw. Na klientów kompleksu czekać będzie parking na 400 miejsc oraz myjnia samochodowa. W Centrum Handlowym HIT znajdzie się duży supermarket spożywczy MarcPol, ok. 40 sklepów najlepszych polskich i zagranicznych marek.

Inwestorem projektu, jest firma MarcPol – właściciel polskiej sieci supermarketów działających na rynku od ponad 25 lat. Projekt architektoniczny przygotowało krakowskie biuro projektowe ATT Architekci a koncepcję komercyjną obiektu wykonała firma Mallson Polska, która zajmuje się też jego wynajmem. Pierwszy etap budowy już trwa – Generalnym Wykonawcą jest giełdowa spółka Mirbud. Otwarcie C.H. Hit zaplanowano na koniec 2014 r.

MarcPol to największa polska sieć handlowa zbudowana w całości na polskim kapitale, istniejąca na rynku od 1988 roku. Sieć zarządza obecnie 65 sklepami zlokalizowanymi głównie w Warszawie oraz centralnej i wschodniej części Polski, a dzięki dynamicznej ekspansji w latach 2012-2013 – również w województwach łódzkim, śląskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. Spółka posiada również pięć centrów handlowych zlokalizowanych w Warszawie, Podkowie Leśnej, Lesznie oraz Ostrołęce. Największym z nich jest Galeria Podkowa (przy ul. Gołębiej 26 w Podkowie Leśnej k. Warszawy) z powierzchnią 13.000 mkw.