Mars Polska przeznaczy ponad 250 mln zł na rozbudowę fabryki produktów czekoladowych w Janaszówku oraz na rozbudowę fabryki karmy dla zwierząt w Kożuszkach Parcel. 

- Rynek czekolady w Polsce nadal jest w fazie wzrostu. Chcemy, aby jak najwięcej naszych produktów dostępnych polskim konsumentom pochodziło z naszych lokalnych fabryk. Jednocześnie dążymy do tego, by produkty Mars ‘Made in Poland’ trafiły do jeszcze większej liczby konsumentów na innych rynkach – dodaje Tomasz Pawłowski, dyrektor generalny Mars Polska Chocolate.

Dzięki inwestycjom w Mars Polska powstanie dodatkowe minimum 100 miejsc pracy.

- Już rozpoczęliśmy proces rekrutacji współpracowników dla nowych inwestycji, zarówno wśród inżynierów, kierowników zmian jak i osób pracujących bezpośrednio na liniach produkcyjnych- zapewnia Elżbieta Tomczuk, Talent Development Manager, Mars Polska.

Amerykański inwestor z sektora FMCG w ciągu ostatnich 21 lat zainwestował w Polsce ok. 800 mln złotych w kompleks fabryczno biurowy pod Sochaczewem. Dziś Mars Polska ma ponad 1,5 mld zł przychodów rocznie i zatrudnia 1400 osób. Ponad 50 proc. produkcji z Mars Polska trafia do ponad 30 krajów na świecie.

Mars Polska prowadzi działalność w Polsce od 1992 r., ciągle inwestując w rozwój biznesu na polskim rynku. W 1992 r. firma zbudowała pierwszą fabrykę w Kożuszkach Parcel pod Sochaczewem, produkującą suchą karmę dla zwierząt. W 1995 r. powstała fabryka słodyczy w Janaszówku pod Sochaczewem, a  w Kożuszkach Parcel rozpoczęła produkcję fabryka mokrej karmy dla zwierząt. W 1996 r. ruszyła produkcja batonów czekoladowych, a w 1999 r. otwarto linię produkcyjną M&M's. W 2004 r. Mars Polska otworzyła czwartą fabrykę w Polsce i jedyną w Mars, Inc. fabrykę napojów mlecznych, w której powstaje mleko dla kotów Whiskas.

W ciągu ostatnich 21 lat wartość inwestycji Mars Polska wyniosła ok. 800 mln złotych, a w najbliższym czasie przekroczy miliard złotych, co pokazuje jak ważnym rynkiem dla Mars, Incorporated pozostaje Polska:

- Wdrażane lub realizowane obecnie inwestycje Mars Polska są efektem rosnącego zapotrzebowania na nasze produkty w Polsce i na świecie. Dotyczy to zarówno rynku słodyczy, jaki i gotowych karm dla zwierząt. Wzrost rynku karm dla zwierząt związany jest ze wzrostem świadomości właścicieli, którzy coraz częściej doceniają, że karmy gotowe to pełnowartościowe pożywienie, gwarantujące zwierzętom zdrowie i dobre samopoczucie. Wciąż widzimy duży potencjał zarówno krótko, jak i długookresowego wzrostu na tym rynku, który sprawi, że stanie się on jedną z największych kategorii FMCG w Polsce – komentuje Aku Vikström, dyrektor generalny, Mars Polska Petcare.