Na terenach uzbrojonych przez Kielecki Park Technologiczny powstał zakład produkcyjny niemieckiej firmy Marbach. W najbliższą środę, 1 czerwca, o godz. 14 odbędzie się uroczyste otwarcie inwestycji z udziałem prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego i przedstawicieli firmy.
 
W ubiegłym roku, dzięki unijnemu dofinansowaniu, Park przygotował tereny inwestycyjne przy ulicy Olszewskiego. - Doprowadziliśmy wszystkie niezbędne media, zbudowaliśmy drogi wewnętrzne i co ważne, tereny te włączone zostały do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestor może więc korzystać z przywilejów podatkowych - informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego i dodaje, że nieruchomość położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie KPT, co daje możliwość korzystania z usług, które Park świadczy na co dzień.
 
Działka, na której Marbach ulokował swój zakład, ma powierzchnię 7 tys. metrów kwadratowych. Znajduje się w okolicy planowanego przedłużenia ulicy Olszewskiego w kierunku północno-wschodnim. Firma nabyła prawo własności do tego terenu i zainwestowała w budowę blisko 6 mln zł. W nowym miejscu produkowane będą wykrojniki płaskie i rotacyjne dla producentów opakowań kartonowych i branży poligraficznej.
 
Marbach ma już zakłady w Polsce - dwa w Tarnowskich Górach i oddział w Kielcach przy ulicy Malików. - Nowa inwestycja wiąże się z planami rozszerzenia produkcji i wejścia na rynki Europy Centralno-Wschodniej. W nowym miejscu zatrudnienie znajdzie 50 osób i liczba ta, wraz z rozwojem produkcji, ma sukcesywnie rosnąć - mówi Szymon Mazurkiewicz. Co ważne, firma zakupiła więcej terenów niż dzisiaj potrzebuje, co świadczy o tym, że ma już kolejne plany inwestycyjne.