Powstanie nowy park przemysłowy w Sulechowie

  • 12 stycznia 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Nowoczesny park przemysłowy powstanie w Sulechowie (woj. lubuskie). Planowana powierzchnia inwestycji to 76.000 mkw. o wartość ponad 60 mln euro. Park będzie zlokalizowany na zachodniej granicy Polski, wzdłuż drogi S3, tuż przy węźle autostrady A2. Inwestorem jest firma Accolade.

– Nowa inwestycja zlokalizowana będzie między Gorzowem Wielkopolskim a Zieloną Górą, gdzie Accolade posiada już magazyny przemysłowe o łącznej powierzchni ponad 180.000 mkw. Jest to nasza bezpośrednia odpowiedź na duże zapotrzebowanie najemców w tym regionie. – mówi Michał Białas, Dyrektor Zarządzający Accolade Polska. 

– Lokalizacja idealnie spełnia potrzeby potrzeby nowoczesnego biznesu – działka położona jest wzdłuż drogi S3, tylko 33km od autostrady A2. Berlin jest stąd w zasięgu 2 godzin. To doskonały adres dla najemców prowadzących interesy z zachodnim sąsiadem Polski lub mających połączenia logistyczne z firmami na rynkach zachodnich – dodaje Białas.

Park przemysłowy będzie zlokalizowany w Sulechowie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Nowy Świat. Planowane są trzy budynki o łącznej powierzchni 76.000 mkw., na działce o powierzchni 154.000 mkw.. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie 2022 roku.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów