Partners Group i Peakside przejmują portfel nieruchomości magazynowych w Warszawie

  • 16 lutego 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

City Point Targówek

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group oraz Peakside Capital Advisors AG wraz z grupą dodatkowych współinwestorów zewnętrznych, nabyła portfel nieruchomości magazynowych w Warszawie. Kwoty transakcji nie ujawniono. 

Nieruchomości zlokalizowane są w Warszawie i okolicach. W skład portfela wchodzi park magazynowy na warszawskim Targówku, w Raszynie oraz w Piasecznie. Po zakończonej modernizacji obiekty dostarczą na rynek ok. 150 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej. 

Planowana jest modernizacja i przebudowa nieruchomości z myślą o stworzeniu efektywnej powierzchni logistycznej i magazynowej wysokiej jakości, spełniającej wysokie standardy ESG. Dzięki doskonałej lokalizacji obiekty będą w stanie zaspokoić potrzeby najemców z sektora e-commerce i tym samym pozwolą wykorzystać zmiany strukturalne zachodzące na rynku. Celem JV jest rozwój nowej platformy poprzez nabywanie kolejnych aktywów logistycznych w celu budowy nowych lub przebudowy istniejących obiektów. 

– Dostrzegamy doskonałą okazję do zainwestowania na polskim rynku nieruchomości magazynowych, zwłaszcza w kontekście rosnącego popytu na miejskie aktywa logistyczne z przeznaczeniem dla branży e-commerce, umożliwiające sprawną realizację mniejszych i bardziej rozdrobnionych zamówień z krótszym czasem dostawy. – mówi Rahul Ghai, dyrektor zarządzający i jeden z dyrektorów działu Private Real Estate Europe w Partners Group.

– Cieszymy się, że będziemy mogli pracować nad planem tworzenia wartości, którego głównym celem będzie podnoszenie standardów zrównoważonego rozwoju w przekroju całego portfela. Na bieżąco monitorujemy rynek w poszukiwaniu nowych możliwości inwestowania w aktywa logistyczne w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – dodaje Lucas Krup, z działu Private Real Estate Europe w Partners Group.

– Jakiś czas temu podjęliśmy decyzję o rozbudowie dotychczasowego modelu biznesowego w Polsce i stworzeniu portfela nieruchomości magazynowo-przemysłowych. Nabycie portfela w Warszawie to dla nas pierwszy krok na rynku nieruchomości logistycznych w Polsce, który będzie stanowić dopełnienie działalności firmy na rynku europejskim. – komentuje Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsc.

Po przebudowie, częściowym zagęszczeniu i modernizacji, łączna powierzchnia najmu brutto GLA w trzech lokalizacjach wyniesie niemal 150 000 mkw.. Aktywa, które przejdą rebranding, będą obejmować:

  • City Point Targówek, park logistyczny przy ul. Matuszewskiej 14 w warszawskiej dzielnicy Targówek 
  • Logistics Point Raszyn, park logistyczny przy ul. Sokołowskiej 10 w Raszynie 
  • Logistics Point Piaseczno, obiekty przy ul. Raszyńskiej 13 w Piasecznie. 
  • Peakside będzie odpowiadać za zarządzanie aktywami i rozwój nieruchomości.

Rozpoczynają się prace budowlane na terenie City Point Targówek, obejmujące wyburzenie istniejących budynków. W ich miejscu powstanie nowoczesny park logistyczny, przeznaczony dla szerokiego grona najemców i spełniający wysokie standardy zrównoważonego rozwoju. Wszystkie nowe obiekty mają zostać objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Park jest położony zaledwie 9 km od centrum Warszawy, co sprawia, że jest to idealna lokalizacja dla firm kurierskich i innych najemców poszukujących miejskiej powierzchni logistycznej. Znajdą się w nim małe moduły magazynowe, powierzchnia pod lekką produkcję, obiekty dostosowane do konkretnych potrzeb najemców oraz nowoczesna powierzchnia biurowa. Przebudowa parku została podzielona na kilka etapów, a po jej ukończeniu kompleks będzie oferować 90 000 mkw. powierzchni.

Prace związane z modernizacją istniejących budynków w Logistics Point Piaseczno i Logistics Point Raszyn zaplanowano na późniejszy termin. Logistics Point Raszyn oferuje dwa magazyny o łącznej powierzchni GLA 31 000 mkw.. Jest dogodnie zlokalizowany w pobliżu zjazdu z drogi ekspresowej S8, zaledwie 15 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Logistics Point Piaseczno zostanie rozbudowany do 25 000 mkw. powierzchni GLA w ramach dwóch obiektów. Park położony jest w pobliżu drogi krajowej nr 79 i stacji kolejowej w Nowej Iwicznej, zaledwie 16 km na południe od centrum stolicy. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów