Panattoni buduje pod Warszawą fabrykę dla Reynaers Aluminium

  • 29 września 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. materiał prasowy)

Panattoni rusza z budową jednej z największych fabryk w europejskim portfolio Reynaers Aluminium. Inwestycja, która zajmie 29 000 m kw. powstanie w Żabiej Woli – 35 km od Warszawy i pozwoli podnieść potencjał produkcyjny firmy o nowe linie oraz procesy produkcyjne. 

Z obiektu przedsiębiorstwo skorzysta w II kw. 2023 roku. W kolejnym etapie przewidziana jest ekspansja części produkcyjnej i dodatkowa linia anodowania. Reynaers Aluminium jest producentem innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych do okien, drzwi, systemów przesuwnych i fasad, łączącym projektowanie, technologię i digitalizację. Grupa Reynaers działa w 40 krajach, zatrudniając 2600 osób.

– Postawienie na nas przez lidera w swojej branży, to zawsze najwyższa forma docenienia naszej pracy i umiejętności dopasowania rozwiązań do potrzeb klienta. Realizacja dla Reynaers Aluminium jest szczególnie znacząca, ponieważ produkty tej firmy odgrywają istotną rolę w przemianie branży nieruchomości w stronę zrównoważonego budownictwa i ograniczania emisji CO2 do atmosfery. Cieszy nas, że możemy spełniać ekologiczne ambicje przedsiębiorstwa, również na poziomie jego obiektów produkcyjnych. – mówi Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, a na jej terenie wdrożone zostaną rozwiązania z zakresu oszczędności wody, energii, jak i ograniczenia emisji CO2. Przestrzenie zostaną przygotowane z myślą o komforcie pracowników pod kątem akustyki, jakości powietrza czy dostępu światła dziennego. Na terenie inwestycji znajdzie się ponad 37 200 m kw. terenów zielonych. Część biurową Campusu Reynaers Aluminium Central Europe zaprojektowało biuro architektoniczne ARCH-DECO z Gdyni.

Fabryka powstaje przy drodze ekspresowej S8. Bliskość tej trasy pozwoli dotrzeć w ok. 30 minut do centrum Warszawy, a także połączy obiekt z najważniejszymi ośrodkami w kraju, jak Łódź czy Wrocław, a także Białystok na północnym-wschodzie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów