Generali Real Estate wchodzi na rynek polski

  • 8 września 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

7R Park Gdańsk II

Generali Real Estate sfinalizowało przejęcie 7R Park Gdańsk II, głównego parku logistycznego w Polsce, zlokalizowanego w Kowalach w  okolicach Gdańska, w imieniu paneuropejskiego funduszu “Generali Real Estate Logistics Fund” (GRELF) zarządzanego przez Generali Real Estate S.p.A SGR. Sprzedającym jest 7R SA.

Rozbudowę 7R Park Gdańsk II zakończono w 2021 roku. Kompleks zapewnia nowoczesne, wyspecjalizowane zaplecze logistyczne, odpowiednie dla szerokiego grona najemców logistycznych. Park jest w całości wynajęty takim najemcom jak InPost, Dot2Dot i Rohlig Suus.

Park logistyczny to kompleks składający się z trzech budynków: jednego typu cross-dock oraz dwóch nowoczesnych magazynów, oferujących łącznie ok. 52 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Niebawem obiekt otrzyma certyfikat BREEAM, dzięki wdrożeniu inteligentnych rozwiązań, optymalizacji zużycia energii oraz zastosowaniu ekologicznych technik budowlanych. Ponadto, dzięki rozległym terenom zielonym, jak i idealnej dostępności komunikacji miejskiej, park logistyczny wyróżnia się pod względem dbałości o aspekty związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Obiekt został oceniony przez Generali Real Estate pod względem zrównoważonego rozwoju przy użyciu własnego narzędzia, co potwierdziło możliwość uzyskania certyfikatu na wysokim poziomie oraz zrównoważoną eksploatację obiektu.

Gdańsk jest jednym z kluczowych i najbardziej strategicznych węzłów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki obecności najszybciej rozwijającego się portu kontenerowego w Europie, z jedynym na Morzu Bałtyckim głębokowodnym terminalem kontenerowym, przygotowanym do osbługi ultra dużych kontenerowców o pojemności 24 tys. TEU. Okolice Gdańska i Trójmiasto, rozwinęły się jako zaplecze magazynowo-logistyczne dla reszty kraju i poza granicami.

– Korzystając z ugruntowanego doświadczenia w logistyce we Francji i Włoszech, gdzie jesteśmy wieloletnim graczem, działającym od połowy 2000 roku, dzięki tej operacji wchodzimy teraz na polski rynek logistyczny. Nasze portfolio logistyczne składa się głównie z parków w strategicznie zlokalizowanych węzłach dystrybucyjnych, a projekt w Gdańsku doskonale się w nie wpisuje. Naszą ambicją jest dalsza ekspansja w Europie w szerokim zakresie aktywów łańcucha dostaw, od XXL do Cross Dock i logistyki miejskiej, skupiając się na obiektach o wysokiej jakości. W tym zakresie cieszymy się ze współpracy z firmą 7R, która w ostatnich latach wypracowała imponujący dorobek w zakresie najwyższej jakości aktywów i parków w całej Polsce. – komentuje Pierre-David Baylac, Dyrektor Działu Logistyki w Generali Real Estate.

– Obiekty magazynowe na Pomorzu są ważną częścią naszego portfolio. Jednym z nich jest 7R Park Gdańsk II w Kowalach, który jest już w pełni wynajęty. Nic dziwnego, że obiekt wybudowany zgodnie z wysokim standardem ekologicznym 7R i wyposażony w zaawansowaną technologię, przyciągnął do Polski dużego inwestora. Cieszymy się, że Generali Real Estate zaufało naszej jakości. To kolejny inwestor, dla którego przejęcie naszego parku przemysłowego jest pierwszym krokiem rozwoju w Polsce. Jesteśmy szczerze przekonani, że nasze wysokie standardy budownictwa ekologicznego oraz wysiłki na rzecz zrównoważonej architektury miejskiej znajdują odzwierciedlenie w zakupach inwestorów. – powiedział Łukasz Jachna, Head of Capital Markets w 7R.

Operacja ta potwierdza zaangażowanie Generali Real Estate w segmencie logistycznym i jest pierwszą akwizycją logistyczną w Polsce. Fundusz GRELF, dedykowany tej wysoce wyspecjalizowanej strategii inwestycyjnej, koncentruje się na wysokiej jakości aktywach logistycznych w dobrze rozwiniętych obszarach o doskonałej dostępności, w głównych europejskich centrach logistycznych.

Przejęcie to świadczy również o rosnącym znaczeniu Europy Środkowo-Wschodniej w strategii budowania portfela Generali; w regionie tym GRE zarządza obecnie portfelem o wartości ok. 1,3 mld euro (na koniec czerwca 2021 r.).

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów