Budowa nowoczesnej hali w CPP Kucelin jest już na półmetku

  • 4 sierpnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Wizualizacja hali magazynowej Częstochowskim Parku Przedsiębiorczości Kucelin (fot. materiał prasowy)

11 tys. mkw. powierzchni, 12 metrów wysokości, blisko 190 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych – to parametry nowoczesnej hali magazynowej Częstochowskiego Parku Przedsiębiorczości KUCELIN. 4 sierpnia 2020 spółka Operator ARP i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisały umowę na pozyskiwanie najemców dla tego obiektu.

Częstochowski Park Przedsiębiorczości KUCELIN powstaje przy ul. Kucelińskiej na terenie miejskiej strefy aktywności gospodarczej w południowej części Częstochowy. Jego budowa ruszyła niespełna pięć miesięcy temu, czyli na początku marca br. Dziś inwestycja jest już na realizacyjnym półmetku. Na placu budowy wzniesiono już całą konstrukcję hali i dachu, na ukończeniu jest także montaż elewacji. Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem, a to oznacza, że obiekt będzie gotowy już w IV kwartale 2020 roku.

Nowoczesna hala powstaje na dawnych terenach hutniczych zlokalizowanych w częstochowskim Kucelinie. Inwestorem jest Operator ARP sp. z o.o., zaś wsparcia w poszukiwaniu najemców ma udzielić Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, obejmująca obszar niemal 2800 hektarów terenów inwestycyjnych i skupiająca blisko 400 firm. 

– Nawiązanie współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, która zajmuje czołowe miejsca w europejskich i światowych rankingach atrakcyjności, to ogromna szansa dla tego projektu, ale także korzyść dla obu stron umowy. Nasz obiekt to nowoczesna przestrzeń w doskonałej lokalizacji, bardzo dobrze skomunikowana z centrum Częstochowy, z dostępem do mediów niezbędnych do prowadzenia wielu rodzajów działalności. Dzięki niemu śląski biznes zyska atrakcyjną powierzchnię produkcyjno-magazynową. Wierzę, że dzięki bardzo dobrym parametrom Częstochowskiego Parku Przedsiębiorczości KUCELIN i pewnemu partnerowi jakim jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, nasz obiekt bardzo szybko zyska najemców. – podkreślił Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP sp. z o.o.

– Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy w 20-kilku letniej historii Specjalnej Strefy Ekonomicznej w tym roku polskie małe i średnie przedsiębiorstwa przebiły kapitałem te duże. Widać, że nasze polskie firmy zaczynają inwestować. Myślę, że wraz z Operator ARP mamy podobne strategie - koncentrujemy się na małych i średnich przedsiębiorstwach. Jesteśmy najlepszą SSE w Polsce, jedną z lepszych w Europie i właśnie takie działania, jak zawarta dziś umowa, sprawiają, że stajemy się najlepsi. Dzięki takiej współpracy - samorządu, biznesu i nauki - rozszerzamy i uzupełniamy swój portfel oraz dajemy szansę na inwestycje małym i średnim przedsiębiorstwom. KUCELIN będzie idealnym miejscem dla tych firm.  – powiedział Janusz Michałek, prezes KSSE S.A.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów