Accolade inwestuje w nowe parki przemysłowe ponad 50 mln euro

  • 3 września 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Accolade Elbląg

zeski inwestor, zlokalizuje swoje najnowsze inwestycje warte ponad 50 mln euro, w Elblągu i Koszalinie. Pierwsi najemcy, w tym DPD i AutoStore, wynajęli już przestrzeń w nowo planowanych parkach. 

– Pomorze Zachodnie, dzięki swojemu położeniu, przyciąga wielu inwestorów, w tym pochodzących ze Skandynawii i Niemiec, stając się atrakcyjną lokalizacją dla rynku magazynowego. Koszalin, zaraz po Szczecinie, w którym Accolade silnie zaznaczyło już swoją obecność, jest drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim w województwie i charakteryzuje się dużym potencjałem rozwoju gospodarczego. Park w Koszalinie będzie więc doskonałą propozycją dla firm, chcących rozwijać się na Pomorzu, zwłaszcza, że oferuje również korzyści płynące z położenia w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Elbląg z kolei, dzięki realizowanym tam projektom infrastrukturalnym, będzie dalej intensywnie się rozwijał. Budowa kanału na Mierzei Wiślanej umożliwi statkom wpływanie w rejon Zalewu Wiślanego, a także zapewni dostęp do elbląskiego portu. Oba miasta, dzięki szkołom wyższym znajdującym się na ich terenie, otwierają pracodawcom drzwi do pozyskania wykwalifikowanej kadry pracowniczej. – mówi Michał Białas, Country Head Accolade Poland.

W Koszalinie, na działce o powierzchni 78 311 mkw., powstaną dwa nowe budynki przemysłowe o łącznej powierzchni 41 000 mkw. AutoStore, globalna firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań technologicznych dla magazynów, będąca pionierem w dziedzinie Cube Storage Automation, najlepszego rozwiązania w zakresie realizacji zamówień, wynajęła już blisko 14 000 mkw. powierzchni i wprowadzi się do budynku B w I kwartale 2022 roku. 

Nowoczesny park klasy A w Koszalinie położony będzie zaledwie pięć minut jazdy od drogi ekspresowej S6. Koszalin, podobnie jak Elbląg, liczy ponad 100 000 mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w województwie zachodniopomorskim. Koszaliński park oddalony jest zaledwie 3 kilometry od centrum miasta, a jednocześnie znajduje się w niewielkiej odległości od Morza Bałtyckiego, gwarantującego doskonałe połącznie z Niemcami i Skandynawią. Od portu w Kołobrzegu dzieli go około 30 minut jazdy samochodem, a od lotniska Szczecin Goleniów - godzina. Najemcy docenią również bliskość ważnych dróg prowadzących do Berlina i Kaliningradu.

W Elblągu Accolade inwestuje w budowę dwóch nowoczesnych magazynów o łącznej powierzchni 20 000 mkw.. Jedna z hal o powierzchni 2 000 mkw., ma już najemcę - firmę transportowo-logistyczną DPD, która wprowadzi się do niej w I kwartale 2022 roku. 

Park w Elblągu położony jest zaledwie 5 kilometrów od centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7 i 35 minut jazdy od portu wGdańsku.  Elbląg jest drugim co do wielkości miastem w województwie warmińsko-mazurskim i oprócz tego, że samo w sobie jest ośrodkiem przemysłowym, znajduje się przy zmodernizowanych drogach krajowych prowadzących do Warszawy i Krakowa, a przede wszystkim do Kaliningradu w Rosji. Do tego ostatniego jest zaledwie 110 kilometrów.

Oba projekty aspirują do wysokiego poziomu certyfikacji BREEAM w zakresie zrównoważonego rozwoju - magazyn w Koszalinie do poziomu "Excellent", a w Elblagu do poziomu "Very Good".

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów