Monika Bryl nowym wiceprezesem w Katowickiej SSE

  • 12 lipca 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Monika Bryl została Wiceprezesem w KSSE (fot. UM Jaworzno)

Zastępca Prezydenta Jaworzna - Monika Bryl została Wiceprezesem - Zastępcą Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.. Wyzwania związane z transformacją i przebranżowieniem gospodarki regionu, tworzeniem kolejnych stref inwestycyjnych, wprowadzaniem nowych inwestycji w kraju i poza granicami - to główne zadania Zarządu KSSE, do którego powołana została Monika Bryl. 

– Pani Monika Bryl zaczynała pracę w naszym urzędzie jako stażystka. Szybko zauważyliśmy, że jest człowiekiem wielkich talentów i postawiliśmy na jej rozwój i późniejsze awanse. Na każdym kolejnym szczeblu dała się poznać jako osoba odpowiedzialna, zorganizowana, merytoryczna i kreatywna. Do dziś miałem w niej znakomitego współpracownika. Cieszę się, że jej talent, praca i wysoki poziom kompetencji został zauważony na tak wysokim szczeblu władzy jak Pan Premier Mateusz Morawiecki i Wicepremier Jarosław Gowin, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek i oczywiście Pan Prezes KSSE Janusz Michałek. Przed Panią Wiceprezes KSSE Moniką Bryl stoją nowe, niezwykle ważne zadania i możliwości, ufam że również dla naszego miasta. Nade wszystko jestem zadowolony z tego, że dobry pomysł, by dać dużą szansę Pani Monice Bryl na rozwijanie swych talentów i predyspozycji, tak pięknie zaowocował. Życzę jej dziś, by był to tylko kolejny krok w dalszej karierze zawodowej. – mówi Paweł Silbert, Prezydent Jaworzna.

Przez prawie 6 lat (od listopada 2015 roku) Monika Bryl pełniła funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta, mając bezpośredni nadzór m.in. nad obszarami zamówień publicznych, zarządzania kryzysowego, zdrowia i spraw społecznych, a także sprawowała nadzór właścicielski nad spółkami z udziałem gminy.

Skuteczne zarządzanie kluczowymi projektami inwestycyjnymi, które Monika Bryl - jako zastępca prezydenta nadzorowała, są widoczne w przestrzeni miejskiej. Ostatnio oddawany do użytku Park Podłęże, który po wielu latach odzyskał blask, Hala Widowiskowo-Sportowa wraz z niezbędnym zapleczem i otoczeniem, czy też wspieranie zakupu kolejnych elektrycznych autobusów, modernizacja bazy PKM i kolejne osiedla mieszkaniowe budowane przez JTBS, to widoczne w mieście działania poprawiające jakość życia mieszkańców. Duży nacisk został położony na modernizację jaworznickiej służby zdrowia - od niezbędnych remontów, wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną po cyfryzację usług w miejskim szpitalu i Zespole Lecznictwa Otwartego.

Monika Bryl

Praca w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. to duże wyróżnienie i szansa na realizację strategicznych celów i przedsięwzięć gospodarczych dla całego regionu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Po kilkunastu latach pracy w jaworznickim Urzędzie Miejskim i sześciu latach pełnienia funkcji zastępcy prezydenta, przyszedł czas na nowe wyzwania, wzmacnianie gospodarki regionu, przygotowanie inwestycyjne w obliczu transformacji, a także wspieranie powstawania Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, z korzyścią dla mieszkańców Jaworzna i województwa. Po wielu latach współpracy, serdecznie dziękuję za okazywany wzajemny szacunek, serdeczność, pełną pasji i profesjonalizmu pracę na rzecz mieszkańców, zaangażowanie w sprawy miasta i dumę z jego rozwoju. To suma zdobytych tutaj, w tej pracy, z tymi ludźmi doświadczeń, pokonanych przeciwności, przekutych w zwycięstwo pomysłów pozwala mi podjąć się nowego, zapewne równie ambitnego zadania.

Dziękuję za dotychczasową współpracę i zaufanie prezydentowi Pawłowi Silbertowi. Przez wiele lat pracowałam w szczególnym miejscu, u boku dobrych ludzi, pod przywództwem skutecznego lidera, stawiającego mierzalne i jednocześnie wysokie cele do osiągnięcia. Dziękuję również wszystkim osobom, które mnie wspierały i dawały szansę ciągłego rozwoju. Mieszkańców zapewniam o mojej dalszej pracy na rzecz Jaworzna, już w innym miejscu, ale z takim samym wielkim sercem i zapałem jak do tej pory. Wierzę, iż dalej wspólnie pracując osiągniemy kolejne sukcesy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów