Pod koniec lutego odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu firmy LUG Light Factory na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

LUG Light Factory w 2012 roku nabyła działkę o powierzchni 2,44ha, zlokalizowaną na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Zielonej Górze i obszarze objętym statusem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 17 lutego 2015 miało miejsce uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu produkcyjnego. W nowym zakładzie prowadzona będzie zaawansowana technologicznie produkcja urządzeń oświetleniowych wykonywanych w technologii LED. Następne 10 lat w oświetleniu to czas rewolucji LED, dlatego LUG chce umacniać swą pozycję jako czołowego producenta profesjonalnego oświetlenia w Europie.

LUG jest europejskim producentem opraw oświetleniowych, który specjalizuje się przede wszystkim w produkcji opraw przemysłowych oraz dekoracyjnych do iluminacji wewnętrznej i zewnętrznej obiektów. Firma rozwija się i sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Od 2007 roku LUG funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa LUG S.A., którą tworzą LUG S.A. (podmiot dominujący) oraz podmioty zależne, m.in. LUG Light Factory., LUG GmbH oraz T.O.W LUG Ukraina. Spółka zależna LUG Light Factory  utworzona w listopadzie 2007 roku, zajmuje się produkcją sprzętu oświetleniowego. W 2007 roku LUG Light Factory. rozpoczęła realizację budowy nowego obiektu produkcyjno-magazynowo-biurowego na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Zielonej Górze, na obszarze objętym statusem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a w 2009 roku zakończyła inwestycję i przeniosła tam siedzibę firmy.