Z pewnym opóźnieniem wystartuje Outlet Center w Lublinie. Pierwotnie otwarcie miało nastąpić w 2013 roku. Nowa data to pierwszy kwartał przyszłego roku.

- Czekamy jeszcze na pozwolenie na budowę, ale nie traktowałabym zmiany terminu jako opóźnienia - powiedziała serwisowi Magdalena Frątczak, dyrektor działu powierzchni handlowych z CBRE, firmy odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu.

Outlet Center w Lublinie powstaje przy ulicy Mełgiewskiej 16, będącej trasą wylotową z Lublina w kierunku Świdnika oraz lotniska Port Lotniczy Lublin. Outlet Center będzie zlokalizowany przy działającym już markecie budowlanym Castorama tworząc razem z nim park handlowy.  Ponad 16 000 m kw. powierzchni całkowitej (GLA 12 100 m kw.) pomieści ponad 100 sklepów. Do dyspozycji klientów będzie ponad 800 miejsc parkingowych. Otwarcie przewidziano na 1 kwartał 2014.

Prężnie trwa komercjalizacja lubelskiego outletu. Niedawno do grona najemców dołączyła nowa marka - Lavard z polską męską modą. Ta sama marka planuje otworzyć sklep w planowanym przez tego samego inwestora Outlet Center w Białymstoku. Outlet Center w Białymstoku działać będzie w ramach parku handlowego, składającego się m.in. z funkcjonującej już Castoramy. Otwarcie centrum przewidziane jest na 3 kwartał 2014 roku.

Obydwa projekty będą posiadały certyfikat BREEAM.